מקרים לדוגמא

סרטן השד בנשים צעירות

 

אבחון מוקדם - בדיקות שגרתיות

נכון להיום, גילוי מוקדם הוא האמצעי היעיל ביותר לריפוי סרטן השד, וככל שהמחלה מאובחנת בשלבים מוקדמים עולים סיכויי הריפוי לכ-90% ומעלה. במטרה להעלות את הסיכוי לאבחן את המחלה בשלביה המוקדמים, חשוב להקפיד על ביצוע מעקב שגרתי בהתאם להמלצות.

 

הכרת השדיים

חשוב לכל אישה להכיר את שדיה בכל גיל ובכל מצב, כדי שתוכל להבחין בשינויים, אם הם קיימים, ולפנות לרופאה להמשך בדיקה. אם מרגישים בגוש או בשינוי כלשהו בשד, חשוב לפנות לרופאה ולהתעקש לברר את טיבו.

ברכיים מלפנים

 

בתקופה הראשונה שלאחר ניתוח ברך היה תפליט מכאיב מאד.

 

התרמוגרפיה אישרה תגובה משמעותית לדלקת. 30 מ"ל של נוזל מוכתם בדם הוצאו מהמקום.

 

 

תרמוגרפיה יכולה לכמת את כל הדרגות  של סינוביטיס ויכולה להראות שינויים מזעריים לאחר שימוש בתרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידיות (NSAID  ).

גב

 

עקרת בית ואמא בת 32 עם כאב גב אקוטי בו מעורבים שורשי העצבים המוטוריים והסנסוריים בצד ימין של חוליות L2   ו-L3  .

תרמוגרפיה אישרה שיש גירוי בשורשי העצבים ב-L2/L3  . מיילוגרפיה וסריקת CT   הראו צניחה רחבה של L2/L3   עם מעורבות של שורשי העצבים ב-L4/L5  .

 

תרמוגרפיה מראה מתאם מצויין עם CT  , MRI   ומיילוגרפיה ברדיקולופתיה (כאבים שמקורם מלחץ על עצבים היוצאים מעמוד השדרה).

כפות רגליים

 

תסמונת של כאב אזורי מורכב (CRP  ) בכף רגל ימין, עם עליה משמעותית של המתח המוטורי הסימפתטי בכף רגל ימין 3.7 מעלות צלזיוס יותר קר מכף רגל שמאל. מבדק של סטרס קר נתן תוצאה פוזיטיבית (לא היה שינוי סימפתטי).

 

ה-CRP   התפתח בכף רגל ימין 18 חודשים לאחר שבר בעצם העקב. נשיאת משקל גרמה לכאב חזקים. ה-CRP   לא אובחן בתחילה ע"י MRI  .

 

יש מקרים של CRP המאובחנים בטעות כפסיכולוגיים או כמצבי כאב היסטריים. שימוש בתרמוגרפיה יכול להראות את השינויים האופייניים ל-CRP.

תסמונת התעלה הקרפלית אצל גבר בן 28 העוסק בהתקנת שטיחים. בדיקת EMG   היתה נורמלית אך הנתונים מהעצב הסנסורי האמצעי בצד שמאל הצביעו חוסר פעילות מינימלי ביחס לצד ימין. בדיקה תרמוגרפית שנעשתה תוך כדי אתגור המערכת הסימפתטית (מבחן סטרס קר) הראתה אי-פעילות של העצב הסימפתטי המתאימה למצב מוקדם של תסמונת התעלה הקרפלית ביד שמאל.

 

  

הרגישות התרמוגרפית לגילוי תסמונת התעלה הקרפלית בשלבים מוקדמים משתפרת ע"י מבחן סטרס קר לשתי הידיים. סיבי העצב הסימפתטי בעצב המדיאני הסימפטומטי נעשים היפר-רגיזים בזמן סטרס קר ומייצרים תגובה מתמשכת.

כפות ידיים

 

תסמונת כאב אזורי מורכב (CRP  ) פוסט טראומטי. אשה בת 34 העובדת בסופרמרקט נפגעה בשורש כף ידה 3 שנים לפני כן. היו סממנים אופייניים ל-CRP   כולל כאב חזק ומתמיד ושינויים בצבע ובטמפרטורה בשורש כף יד שמאל.

 

היתה תגובה התחלתית טובה לניתוח של עצבים סימפתטיים בצד ימין הצווארי (right cervical sympathectomy  ) אך לאחר שנה חזרו הסימפטומים. טיפול עם גואנתידין באינפוזיה הביא להקלה מסויימת והקטין את הפרשי הטמפרטורות ביד מ-  6.2°C   לפני הטיפול ל-  0.8°C   אחרי הטיפול.

 

ניטור תרמוגרפי של חסימה סימפתטית מספק מידע שימושי אובייקטיבי למדידת יעילות החסימה הקודמת וטיפולים בהמשך.

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

שעות פעילות

בימים א'-ה' בשעות 09:00-19:00. בימי שישי , ערבי חג וחול המועד המרכז סגור.

כתובתנו : רחוב בן גוריון 24 רמת גן קומה 6 בית ליגב.

 

גילוי מוקדם סרטן